Informace & tipy

Informace a zajímavosti z logistiky a spedice
Epidemie koronaviru snížila s Čínou komerční a cargo lety o 80%
17. 4. 2020

Epidemie koronaviru snížila s Čínou komerční a cargo lety o 80%

Letecký provoz na nejrušnějších letištích v Číně klesl kvůli epidemii koronaviru SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění COVID-19. Tento virus má dopad snad na všechny obory a v případě letecké přepravy je propad od začátku roku o více než 80%. Pokles letecké dopravy začal během třetího lednového týdne a ve čtvrtém lednovém týdnu ještě zrychlil.
V měsíci únoru se poklesy trochu stabilizovaly, ale je to pravděpodobně způsobeno samotným dramatickým omezením leteckého provozu, který již pomalu nemůže klesat níže. Propad v letecké dopravě má pochopitelně i výrazný dopad na cargo neboli leteckou logistiku a při plánování letecké přepravy zboží z Číny do Evropy (České republiky) je zapotřebí s tímto faktem počítat a přizpůsobit tomu své obchodní aktivity. Až do obnovy běžného provozu se tato úroveň služeb jeví jako nový stav quo.

Zaměstnanci Multimex spedition jsou s ohledem na tuto výjimečnou situaci připraveni pro Vás udělat maximum, budou pro Vás v těchto těžkých logistických časech oporou a veškerou snahu zaměří na nalezení nejvhodnějšího řešení, tak aby Vaše obchodní aktivity byly zasaženy touto krizí co nejméně.

 

Co o nás řekli klienti

Reference